„Baw się razem z nami” – Szudziałowo

przez | 12 czerwca 2019

12 czerwca 2019 roku na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego „Orlik” w Szudziałowie odbyła się IX edycja imprezy „Baw się razem z nami”, w której wzięliśmy udział.  Spotkanie miało charakter sportowo – kulturalny. Głównym organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Animacji Kultury i Rekreacji w Szudziałowie. Nad pomyślnym przebiegiem spotkania czuwała pani Elżbieta Jaroszewicz. W zabawie brali udział podopieczni: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokółce, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce oraz Środowiskowych Domów Samopomocy w Sokółce, Krynkach i Łaźniach. Podczas trwania imprezy zapewniono tyle atrakcji, że nie sposób było się nudzić. Mieliśmy okazję wziąć udział w wystawie rękodzieła wszystkich uczestników spotkania „Dzieło naszych rąk”. Szeroki wybór produktów sprawił, że każdy z pewnością mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również prezentacje artystyczne osób niepełnosprawnych – „Mikrofon dla wszystkich”. Nasi podopieczni także wystąpili na scenie. Agata Bitiucka zaprezentowała utwór „Tańczę z nim”, a Sławomir Tomaszycki zaśpiewał wszystkim znane „Przez twe oczy zielone”. Swoją działalność przedstawiały też jednostki Policji, Straży Granicznej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Integracji uczestników spotkania sprzyjały drużynowe zawody sportowe, w których chętnie wzięliśmy udział. Mogliśmy się sprawdzić w takich konkurencjach jak sztafeta zadaniowa, rzut do celu czy układanie puzzli na czas. Najwięcej punktów w całych zawodach otrzymała  nasza drużyna, za co otrzymała puchar, medale oraz nagrody rzeczowe. Dwoje naszych podopiecznych szczególnie zainteresowało się tematem warcabów. Marcin Rećko i Krzysztof  Marculewicz wzięli udział w rozgrywkach na mega szachownicy. Zasady gry dokładnie przedstawił Józef Bochenko – prezes Akademii Sportów Umysłowych Sokółka. Wszystkim uczestnikom imprezy zapewniono ciepły, obfity posiłek. Spotkanie przebiegło w miłej, przyjaznej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy organizatorom.

Jeden komentarz do „„Baw się razem z nami” – Szudziałowo

Dodaj komentarz