X Letnia Spartakiada Integracyjna w Białymstoku

przez | 21 sierpnia 2009

Dnia 21.08.2009 roku odbyła się X Letnia Spartakiada Integracyjna zorganizowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej SNB w Białymstoku.W imprezie udział wzięły następujące Warsztaty:

  • WTZ przy Spółdzielni SNB
  • WTZ z „ADAMETU” w Sokółce
  • Środowiskowy Dom Samopomocy z ulicy Białej w Białymstoku
  • WTZ z Czarnej Białostockiej prowadzony przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Razem”
  • WTZ z „Jardu” w Białymstoku
    -WTZ z Ogrodniczek prowadzony przez Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych ,, Start”
  • WTZ przy AC s.c. w Białymstoku

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10 na boisku sportowym przy Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Białymstoku i miało na celu integrację różnych środowisk poprzez sport. Organizatorzy przygotowali pięć ciekawych konkurencji sportowych z nagrodami.
Pierwszą z rozegranych konkurencji była sztafeta zadaniowa. Uczestnicy wykazywali się szybkością, zwinnością oraz przede wszystkim umiejętnością współpracy w grupie.
Następnie odbyły się rzuty piłką lekarską w dal , kolejnym zadaniem było oddanie celnego strzału na bramkę dodatkowo utrudnione poprzez założenie gogli. Po zakończeniu zmagań w w/w dyscyplinach organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na zasłużony posiłek. Po przerwie rozpoczęła się dalsza część rywalizacji sportowej w konkurencji rzut ringo. Bezkonkurencyjny w swojej grupie okazał się Mariusz Gardziejczyk. Ostatnim sprawdzianem był skok w dal z miejsca, w którym zawodnicy musieli wykazać się sprytem i gibkością ciała.
Na zakończenie dokonano podsumowania wszystkich wyników po czym wyklarowała się ostateczna klasyfikacja drużyn. Nasze warsztaty zajęły ostatecznie V miejsce a wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi ze społeczną pasją impreza przebiegła w duchu sportowej walki fair play, miłej i sympatycznej atmosferze.

Dodaj komentarz