„Green Event” w Korycinie

przez | 29 września 2010

W odpowiedzi na zaproszenie Twórców Niepełnosprawnych z Domu Gościnnego w Dzięciołówce nasz WTZ z przyjemnością wziął udział w ,,Green Event” – spotkanie odbyło się dnia 29.09.2010 r.
Dzięciołówka to urokliwe miejsce wśród wiatraków na ziemi korycińskiej a mieszkańcy jej są niezwykle przyjaźni oraz serdeczni. Otwarcie ,, zielonego pleneru” miało miejsce w Korycinie, w domu wybudowanym w roku 1958 przez księdza będącego ówcześnie proboszczem tej parafii Alfonsa Zienkiewicza. Do dziś odbywają się w tym jedynym w swym rodzaju budynku spotkania Rady parafialnej i podziwiać też na stałe można tu wystawę prac twórców niepełnosprawnych.
Organizatorzy przygotowali uczestnikom ciekawą eko – konferencję połączoną z degustacją słodkich owoców ( oczywiście zielonych), rekreację w Truskawkowej Wiosce, konkursy z nagrodami, smaczny obiad oraz niezapomniane wrażenia. Nasi twórcy oraz uczestnicy z WTZ z Moniek mieli okazję wykazać się talentem malarskim więc stworzyli kilka obrazów posługując się nowymi technikami. Andrzej Bieniuk artysta malarz prowadzący warsztaty tego dnia podkreślił iż twórczość Dariusza Rabiczko można określić mianem sztuki współczesnej, obraz Krzysztofa Gieniusza zaliczył do wyjątkowo ciekawych a rysunek Marcina Rećko docenił za dobór kolorystyki. Długo będziemy wspominać tak miły wyjazd…

PS. Historia powstania miejscowości Dzięciołówka – Jak głosi legenda przez pewną wieś przejeżdżał handlarz wiozący w klatkach ptaki na pobliski targ. Niestety na jednym z mostków odpadło koło od wozu w wyniku czego otworzyły się wszystkie klatki. Ptaki uciekły na wolność a osiedliły się w najbliższej okolicy.

Dodaj komentarz