II Podlaski Przegląd Poezji Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „Jesień poezją malowana” w Krynkach

przez | 20 października 2012

Dnia 20.10.2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynkach odbył się II Podlaski Przegląd Poezji Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „Jesień poezją malowana”. Organizatorem Przeglądu było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Wykluczonych Społecznie „Drabina” z Krynek. Wykonawcy oceniani byli w dwóch kategoriach : soliści i zespoły oraz w trzech grupach:
I grupa- osoby niewidome, niedowidzące, niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie w stopniu  lekkim
II grupa- osoby niepełnosprawne intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim
III grupa- dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych z Krynek.
Ogółem do konkursu zgłosiło się prawie dwadzieścia osób z powiatu sokólskiego i białostockiego. W Przeglądzie wzięło udział dwoje uczestników naszego Warsztatu. Była to Agata Bitiucka i Marcin Łopata. Agata wykonała utwór „Za wszystkie noce” z repertuaru ELENI. Marcin zaśpiewał piosenkę z repertuaru zespołu PERFEKT pt. „Nie mogę Ci wiele dać”.
Wszyscy wykonawcy zaprezentowali różnorodny repertuar, solidne przygotowanie i wysoki poziom wykonania utworów wokalnych i instrumentalnych. Nasi podopieczni wypadli bardzo dobrze w tej rywalizacji. W kategorii „Soliści” Agata Bitiucka zajęła zaszczytne
I miejsce i otrzymała pamiątkową statuetkę, dyplom oraz upominek. Marcin Łopata w tej samej kategorii zajął IV miejsce nagrodzone dyplomem i upominkiem.

Dodaj komentarz