Warsztaty plastyczne Przyroda Integracja Sztuka w Kuklach

przez | 7 sierpnia 2014

Warsztaty Przyroda Integracja Sztuka realizowane w ramach projektu Spotkania z Twórczym Życiem Osób Niepełnosprawnych
W ramach projektu odbyły się Warsztaty plastyczne Przyroda Integracja Sztuka w terminie 07.08.2014 – 14.08.2014 w Kuklach nad jeziorem Pomorze
W warsztatach wzięło udział 30 utalentowanych plastycznie niepełnosprawnych osób z województw: Kujawsko – Pomorskiego, Małopolskiego, Mazowieckiego, Warmińsko – Mazurskiego i Podlaskiego. Celem warsztatów było: rozwijanie zdolności, doskonalenie warsztatu twórczego, rehabilitacja przez sztukę, wymiana doświadczeń artystycznych pomiędzy uczestnikami, prezentacja możliwości twórczych osób niepełnosprawnych.  W trakcie warsztatów prowadzone były zajęcia z technik plastycznych – olej, akwarela, linoryt, witraż, decoupage i rzeźby.
Warsztaty dały szansę na podniesienie umiejętności w zakresie sztuk plastycznych, czasową zmianę otoczenia, wymianę doświadczeń, zawarcie nowych znajomości. Wierzymy, że tego typu działania pozwalają zmieniać sytuację ludzi niepełnosprawnych i postrzegania ich w społeczeństwie. Udział w warsztatach dał też uczestnikom realizacji pasji twórczej i wyrażenia siebie w formie plastycznej.    
PRZYRODA pełniła rolę katalizatora – doskonałego, bo pierwotnego, niezakłamanego tła.
INTEGRACJA potrzebna jest nam wszystkim – bez niej, w sytuacji zamknięcia na „inność” nasze życie staje się niepełne.
SZTUKA jest doskonałym medium, językiem, którym można się porozumieć ponad wszelkimi podziałami i granicami, pozwala – znaleźć wspólny mianownik.
Następnym etapem projektu będzie wystawa w Centrum Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

W Warsztatach wziął udział Krzysztof Gieniusz uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokółce. Tekst i zdjęcia zamieszczone na naszej stronie dzięki uprzejmości Stowarzyszenia NIKE.

Dodaj komentarz