Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – Suwałki

przez | 29 czerwca 2018

„Sztuka życia to cieszyć się małym szczęściem”. Pod takim hasłem odbył się tegoroczny Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach kierowany przez panią Prezes Oddziału Liliannę Annę Zielińską. Uczestnicy naszego Warsztatu wzięli udział w czterech spośród siedmiu kategorii konkursowych. Dwoje naszych podopiecznych uzyskało w ocenie komisji konkursowej wysokie lokaty. Patryk Łapiński w kategorii tkanina i szycie za tkaninę wykonaną techniką dwuosnowową pod tytułem „Tęcza” – uzyskał II lokatę. Weronika Marculewicz w kategorii haft i koronka za pracę pod tytułem „Zima” uzyskała III lokatę. W Przeglądzie wzięły udział osoby niepełnosprawne z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

     Podsumowanie Przeglądu odbyło się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Suwałkach. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy wraz z życzeniami dalszej owocnej pracy na niwie artystycznej.

     Był to udany debiut Patryka w ramach twórczej aktywności osób niepełnosprawnych osiągnięty dzięki wielomiesięcznej pracy nad tkaniną pod kierunkiem pani Katarzyny Miakisz. Weronika pod kierunkiem pani Anny Bogdan za prace nad dziełami w kategorii koronkarstwo zdobywała wielokrotnie pierwsze nagrody. Gratulujemy laureatom zaszczytnych lokat i życzymy wielu sukcesów w dziedzinie aktywności artystycznej oraz dalszego rozwoju talentów.

Dodaj komentarz