XX Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach Polskich

przez | 1 września 2018

W piękny sobotni dzień nasz Warsztat promował się na festynie wielokulturowym zorganizowanym przez LGD Szlak Tatarski w Sokółce w parku przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Już od godziny dziewiątej ustawiały się stoiska wystawiennicze z wyrobami kuchni tatarskiej, miodami i rękodziełem. Nasz Warsztat oferował uczestnikom festynu poduszki i maskotki w różnej kolorystyce i kształtach w modnym, nowoczesnym wykonaniu. Nie zabrakło także lawendy z tegorocznych zbiorów z naszej działki zapakowanej w haftowane woreczki. Produkty te zostały wykonane w pracowni krawieckiej naszego Warsztatu. Ponadto zainteresowaniem uczestników festynu cieszyły się gipsowe aniołki wykonane w pracowni rękodzieła artystycznego. Festynowi towarzyszyły pokazy łucznicze, wyciskania sztangi, dużo pięknych występów scenicznych nawiązujących do dawnych kultur funkcjonujących w Sokółce. Wiele osób miało możliwość zapoznania się z efektami pracy naszego Warsztatu. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Sokółki oraz przyjezdnych gości. Promocje zakończyliśmy około godziny dziewiętnastej. To był bardzo udany dzień, ponieważ mogliśmy wspaniale zaprezentować się wśród różnorodności kulturowej naszego miasta.

Dodaj komentarz