Wycieczka do Metal-Fachu

przez | 29 kwietnia 2022

Dnia 29.04.2022 grupa uczestników WTZ wraz z instruktorami odwiedziła czołowego polskiego producenta maszyn i urządzeń rolniczych Metal-Fach w Sokółce. Celem wizyty było zapoznanie uczestników z różnymi rodzajami zakładów pracy istniejących w miejscu zamieszkania.
Dowiedzieliśmy się, że Metal-Fach zatrudnia ok. 800 pracowników i jest jednym z największych pracodawców w regionie. Produkuje maszyny rolnicze, kotły CO, naczepy do ciężarówek oraz konstrukcje stalowe. Wyroby firmy cieszą się powodzeniem w kraju i za granicą. W ramach wizyty podopieczni WTZ obejrzeli prezentację multimedialną. Wysłuchali historii powstania zakładu i rozwoju na przestrzeni lat. Podczas wycieczki po terenie zakładu mogliśmy zobaczyć poszczególne działy produkcji. Pokazane zostały maszyny rolnicze z omówieniem ich zastosowania.
Dziękujemy za miłe przyjęcie przez przedstawicieli Metal-Fach, za szczegółowe omówienie specyfiki pracy zakładu i możliwości zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz darowane uczestnikom upominki reklamujące zakład.

Dodaj komentarz