Mini Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych w Sokółce

przez | 14 maja 2009

Dnia 14.05.2009 r. na stadionie OSiR w Sokółce odbyła się Mini Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych ,, Baw się razem z nami’’, której otwarcia dokonali : Wicestarosta Powiatu Sokólskiego pani Cecylia Waszkiewicz, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzienie pan Wojciech Obiała oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce pan Piotr Rygasiewicz.

W rywalizacji sportowej wzięło udział 6 drużyn:
– Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku
– Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Białostockiej
– Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokółce
– Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sokółce
– Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sokółce.

Organizatorzy ( Urząd Miejski w Sokółce, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, Podlaskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Zespół szkół w Sokółce, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sokółce ) mając na uwadze umiejętności i możliwości uczestników zawodów przygotowali interesujące konkurencje takie jak : sztafeta zadaniowa ( bieg z ringo na głowie, bieg z piłką, bieg z przełożeniem hula-hop, toczenie piłki i bieg z łyżką, na której umieszczony został woreczek z grochem), rzut woreczkiem do celu, rzut dyskiem, skok w dal z miejsca oraz  sztafeta 10×50 m, dzięki którym osoby niepełnosprawne miały możliwość wykazania się kondycją fizyczną i współzawodnictwem  z osobami z innych placówek.

Wszyscy biorący udział w konkurencjach zostali nagrodzeni upominkiem i pamiątkowym medalem natomiast każda drużyna otrzymała puchar wraz z dyplomem. Nasi podopieczni dali z siebie wszystko, włożyli wiele wysiłku zarówno w przygotowaniach do zawodów jak i podczas ich przebiegu co przełożyło się na zajęcie miejsca na podium. Z bardzo dobrym ogólnym wynikiem 38 punktów zajęli zaszczytne III miejsce.

Imprezy integracyjne tego typu są bardzo potrzebne z tego względu iż uczą samodzielności oraz współpracy w grupie jak też brania odpowiedzialności za powodzenie całej drużyny poprzez czynny udział w zajęciach sportowych. Spotkania takie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, poprawiają kondycję fizyczną i  promują zdrowy styl życia poprzez  sport.

Dodaj komentarz