X Sokólskie Spotkania Integracyjne

przez | 4 czerwca 2009

W dniu 04.06.2009 r. na płycie boiska integracyjnego Warsztatu Terapii Zajęciowej na Osiedlu Buchwałowo 10 w Sokółce odbyła się impreza integracyjna o charakterze sportowym pod nazwą X Sokólskie Spotkania Integracyjne. Celem X SSI było umożliwienie uczestnikom WTZ z Sokółki, WTZ z Dąbrowy Białostockiej, WTZ ze Spółdzielni SNB w Białymstoku oraz niepełnosprawnym uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sokółce zaprezentowania osobistych osiągnięć w zakresie sportu oraz integracja społeczna z młodzieżą Zespołu Szkół w Sokółce oraz uczniami z klas integracyjnych przy Zespole Szkół z klasami integracyjnymi w Sokółce na bazie uczniów z  klasy V a, oraz z Gimnazjum z klasami I a, i III b.
W spotkaniu uczestniczyło bezpośrednio 112 osób niepełnosprawnych z WTZ przy ADAMET w Sokółce, WTZ Radość Życia z Dąbrowy Białostockiej, WTZ przy SNB Białystok i uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sokółce. Impreza przebiegała zgodnie programem na który złożyło się: uroczyste powitanie zaproszonych gości przez prowadzącego imprezę, a następnie uroczyste otwarcie X Sokólskich Spotkań integracyjnych, którego dokonał Wicestarosta Powiatu Sokólskiego pani Cecylia Waszkiewicz w obecności Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce pana Wojciecha Obiały oraz organizatora imprezy pana Adama Waszczeniuka.
Następnie rozpoczęto realizacje poszczególnych zadań sportowych przewidzianych regulaminem. Przeprowadzono sztafetę zadaniową, strzały piłką nożną do bramki, zbiorowy skok w dal z miejsca, rzut piłką palantową do pojemnika, kręcenie hula hop i pchnięcie kulą. Po każdej konkurencji uczestnicy otrzymywali nagrody rzeczowe. Nagrody wręczali zaproszeni goście w osobach Wicestarosty Powiatu Sokólskiego, Dyrektora PCPR w Sokółce oraz kierownicy poszczególnych ekip. W trakcie zmagań sportowych uczestników z poszczególnych warsztatów terapii zajęciowej i Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego odbyły się także konkurencje zręcznościowe zorganizowane dodatkowo dla uczniów z klas integracyjnych szczebla podstawowego i gimnazjum w Sokółce.
Po podsumowaniu wyników końcowych zwyciężyła drużyna z WTZ w Sokółce, drugie miejsce zajął WTZ SNB w Białymstoku, trzecie WTZ Radość Życia w Dąbrowie Białostockiej, a IV miejsce Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Sokółce. Drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy upominki końcowe przewidziane przez organizatora.

Dodaj komentarz