„Wielkie Święto Małego Człowieka” w Sokółce

przez | 14 czerwca 2012

W odpowiedzi na zaproszenie skierowane  przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce nasz Warsztat uczestniczył w imprezie integracyjnej pod nazwą „ Wielkie Święto Małego Człowieka”. Spotkanie miało miejsce w parku przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego w Sokółce w dniu 14 czerwca 2012 roku.
W festiwalu wzięło udział osiem placówek z województwa podlaskiego. Nasz Warsztat reprezentował zespół teatralny Fortuna, który zagościł na scenie w przedstawieniu pt. „ Słowik”. Również nasi wokaliści mieli okazję wystąpienia przed licznie zebraną publicznością.  Agata Bitiucka zaśpiewała piosenkę pt. „ Od dziś”, Andrzej Szutko wykonał utwór „ Polskie kwiaty”,  natomiast Marcin Łopata wystąpił w utworze „ Zawsze tam gdzie ty”.
Podczas imprezy można było zwiedzać stoiska wystawiennicze z rękodziełem poszczególnych placówek jak również skosztować  przysmaków kuchni podlaskiej. Regionalny gościniec zachęcał odwiedzających babką ziemniaczaną, bigosem, chlebem ze smalcem oraz słodkimi pysznościami.
Na zakończenie spotkania każdy zespół otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe.
Impreza  miała charakter przeglądu. Osoby niepełnosprawne prezentowały swoje umiejętności artystyczne.
Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Podlasia to ważne i potrzebne spotkanie tych wszystkich, którzy teatr dla dzieci  i młodzieży niepełnosprawnej uważają za wyjątkowo cenną formę kształtowania świadomości młodego człowieka. To radosna zabawa, ale i cenna nauka. Dzięki takim spotkaniom kolejne pokolenia dowiadują się o potężnej więzi która łączy wszystkich ludzi szukających przygód na scenie i wokół niej. Festiwal ten rozbudza w widzach potrzebę bezpośredniego uczestniczenia w odbiorze sztuk teatralnych.

Dodaj komentarz